Facebook Reklamları
Facebook Reklamları

Facebook Reklamları


Facebook Reklamları ile ürünlerinizi ve sunmuş olduğunuz hizmetlerinizi daha alakalı hedef kitlere doğru reklam stratejileri ile ulaşarak dönüşümlerinizi arttırmanız mümkün.  Facebook sosyal bir platform olmasının getirdiği artılarla kullanıcılardan topladığı yaş, cinsiyet, yaşadığı yer, konuştuğu dil, beğendiği sayfalar ve ilgi alanları vb. parametreleri toplayabilmektedir.


Facebook reklamları ile bilmeniz gerekenler nelerdir? Facebook reklamları işe yarıyor mu? Facebook reklam verme teknikleri ve daha fazlası bu yazımızda.


Sosyal medya pazarlamada, Facebook reklamları markaların en sık kullandıkları yöntemlerden biri oluyor. Yıllar içinde Facebook’un reklam modelleri ve hedeflemeleri gelişti. Bu gelişmeyle beraber de birçok yeni özellik de geldi. Tabii ki yeni özelliklerin gelmesi de uygulamanız gereken taktikleri de değiştiriyor.  Bu rehberde bahsedeceğimiz özellikler yeni gelen uygulamalar değil; ancak Facebook reklamlarına yeni olan ya da bu alanda çok uzman olmayan kişilerin kaçırabileceği özellikler olacak. Buradaki özelliklerden yola çıkarak, üzerinde durmanız gereken taktikleri ele alacağız.  Yeni özellik demişken, geçtiğimiz günlerde yazdığımız Facebook fotoğraflarında ürün etiketleme özelliğine de göz atmanızı tavsiye ederiz. Facebook a reklam vermek için çalışmalar yapmadan, Facebook sayfanızda yaptığınız gönderilerdeki ürünleri etiketleyerek, kullanıcıları satın alma sayfasına yönlendirebilirsiniz.  
 

Facebook reklamları bir açık artırma şeklinde çalışır


Google Adwords reklam kampanyaları oluşturuyorsanız, bu modele aşinasınızdır. Belli bir anahtar kelime üzerine birden fazla kişi reklam verebilir ve bu yüzden rekabet artar. Bu durumda da Google, en yüksek teklifi verenin reklamını daha üst sırada çıkartır. Facebook reklamları da aynı modelde çalışır. Belli anahtar kelimeler üzerinde reklam verildiğinde, en yüksek teklifi verenin reklamı daha önceliklidir. Bu yüzden de belli tatil ve alışveriş dönemlerinde (yılbaşı, sevgililer günü, okula dönüş dönemleri vb.) belli anahtar kelime gruplarında rekabet arttığı için, tıklama başına olan maliyetler de artar.  
 

İşletmenizin Pazarlama Amacınıza Göre Facebook Reklamları  
 

  • Gönderilerinizi Öne Çıkarma  

Facebook sayfanızdaki gönderileri daha fazla kişiye ulaştırın.  

  • Sayfanızın Tanıtımını Yapma  

Facebook sayfanız için daha fazla beğeni ve takipçi elde edin. 

  • İnsanları İnternet Sitenize Çekme  

Facebook’tan internet sitenize daha fazla trafik çekin.  

  • İşletmenizin Yakınındaki Kişilere Erişme  

Yerel işletme reklamları ile işletmenize daha fazla müşteri çekin.  

  • İnternet Sitenizdeki Dönüşümleri Arttırma  

Facebook reklamları ile internet sitenizin satışlarını arttırın.  

  • Uygulama Etkileşimini Arttırma  

İndirilen uygulamalarınızın daha fazla ve daha sık kullanılmasını sağlayın.  

  • Uygulama Yüklenmesini Sağlama  

Sahip olduğunuz mobil uygulamaların daha fazla indirilmesini sağlayın.  

  • Etkinliğinize Katılımı Arttırma  

Konser, sergi, toplantı gibi etkinliklerinize daha fazla katılımcı elde edin.  

  • Video Görüntülemeleri Elde Etme  

Video reklamlarınız için daha fazla gösterim ve izlenme elde edin.  


Facebook reklam videoları referanslarımız için lütfen &l